Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nusibodusių, nebenaudojamų, bet dar geros būklės daiktų galima rasti kiekvienuose namuose. Tokių daiktų likimas priklauso nuo jų šeimininkų pasirinkimo: parduoti, padovanoti arba mainyti. Tačiau neturint laiko užsiimti naujų šeimininkų paieškomis, dar gerus daiktus visada galima atnešti į nemokamas dalijimosi daiktais stoteles „Daiktų kiemas“.

Kaip tai veikia?

Į dalijimosi daiktais stoteles galima pristatyti pačius įvairiausius namuose atlikusius, dar tinkamus naudoti daiktus: indus, buities prietaisus, interjero dekoro elementus, knygas, namų tekstilę, laisvalaikio inventorių, vaikams skirtus daiktus bei žaislus, baldus, statybos ir remonto priemones ir pan. Nepriimami tik drabužiai ir avalynė. Dalijimosi daiktais paslauga – priėmimas ir išdavimas – nemokama.

Atvežtiems daiktams privaloma sąlyga – jie turi būti tinkami naudojimui, tvarkingi, nesulūžę, neskleidžiantys blogo kvapo, neužteršti ir be funkcinių defektų (išskyrus atvejus, kai trūkumas yra lengvai pataisomas).

Nuo rugsėjo mėnesio daiktus, esančius stotelėse „Daiktų kiemas“, bus galima apžiūrėti ir naujoje internetinėje svetainėje www.daiktukiemas.lt . Užsiregistravę svetainės lankytojai galės rezervuoti patikusį daiktą ir atsiimti iš stotelės atsiėmimo dieną, t.y. kiekvieną ketvirtadienį.

Rezervuojant/pasiimant daiktus, vieno apsilankymo metu, taikomas apribojimas iki 5 vnt. (pasiimamų knygų ar žurnalų kiekis neribojamas). Atsiėmimo dieną, užsukus į dalijimosi daiktais stotelę, galima apžiūrėti visus laisvus daiktus ir pasiimti reikiamą.

Į stoteles „Daiktų kiemas“ žmonių atnešti daiktai yra naudoti, todėl prieš naudojimą rekomenduojama išvalyti ar kitaip dezinfekuoti, nepriklausomai nuo jo savybių.

Geri daiktai ilgai neužsibūna ir greitai randa savo naują savininką

Vis daugiau Šiaulių regiono gyventojų atranda stoteles „Daiktų kiemas“. Tai rodo ir iškeliavusių daiktų statistika – nuo dalijimosi daiktais stotelių veiklos pradžios į naujus namus iškeliavo daugiau nei 76 000 daiktų. Daugiausia –  net trečdalis – buities reikmenų.

Čia jaunos šeimos atveža arba atranda vaikams skirtų daiktų, šeimininkės – virtuvės rakandų, senjorai – baldų, sodo darbams reikalingų įrankių, menininkai čia ieško įvairių priemonių savo kūrybiniams projektams įgyvendinti, muziejininkai – eksponatų muziejams, net ir kolekcionieriai randa sau tinkamų eksponatų.

Neskubėkime pirkti naujo daikto

Vartotojiškumo mažinimas – vienas iš žiedinės ekonomikos atliekų mažinimo principų. Geriausia, ką kiekvienas asmeniškai galime daryti vardan gamtos – vartoti mažiau, o turimus daiktus naudoti kuo ilgiau. Todėl visada, prieš pirkdami kažką naują, pasižvalgykite ir tarp „Daiktų kiemas“ daiktų, galbūt rasite tai, ko jums reikia.

Daiktų kiemų pradžia

Daiktų kiemai – dar jaunas projektas, gimęs prieš dvejus metus, vykdant Valstybinio atliekų tvarkymo plano reikalavimus ir atsižvelgiant į Žiedinės ekonomikos veiksmų strategiją bei visuomenės poreikį. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) aštuoniose Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse įrengė patalpas dar tinkamų naudoti daiktų mainams vykdyti. Taip atsirado daiktų dalijimosi stotelių tinklas „Daiktų kiemas“, kuris sėkmingai veikia Šiaulių miesto, Kelmės, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Pakruojo ir Šiaulių rajonų savivaldybių teritorijose.

Dalijimosi daiktais stotelių tikslas yra įtraukti gyventojus į žiedinę ekonomiką, skatinti atsakingą vartojimą, mažinti atliekų kiekį, sudaryti sąlygas socialiai jautrioms asmenų grupėms ir labdaros organizacijoms pasinaudoti galimybe reikiamų daiktų įsigyti nemokamai.

Dalintis:

Jus taip pat gali sudominti

#AšPats. Keičiu aplinką keisdamasis.“ kai seni daiktai priverčia patikėti stebuklais. 2023-09-07
#AšPats. Keičiu aplinką keisdamasis.“ kai seni daiktai priverčia patikėti stebuklais.

„DAIKTŲ KIEMAS“ – tai vieta, kur daiktams suteikiamas šansas dar vienam gyvenimui. Kiekvienas daiktas turi savo istoriją ir...

Atliekų tvarkymo ir meno bendrystė 2023-07-31
Atliekų tvarkymo ir meno bendrystė

Iš pirmo žvilgsnio viena nuo kitos nutolusios, atliekų tvarkymo ir meno sritys, gali atgimti gražia bendryste. Jau kelerius...

„#AšPats. Keičiu aplinką keisdamasis.“ patarimai naujinantiems namus 2023-07-07
„#AšPats. Keičiu aplinką keisdamasis.“ patarimai naujinantiems namus

Dar niekada nebuvo taip paprasta atnaujinti namų interjero, kaip šiuo metu. Nuo žurnaluose iki interneto svetainėse pateikiamų idėjų...

reserve wish delete
reserve